FURNITURE / Tables / Pedestal 5497019

nr 549 7019

PEDESTAL

Lenght: ()

Rörstrand ca 1900, dekor ek, blad och skalbaggar, höjd ca 56 cm

Condition: slitage och skador

1000

SEK 700

Monday October 27 2008
at 17:17:14

26/10 06:13:19 1      Vinnande bud

  • Oct 27

TEMA Rörstrand

Rörstrands Porslinsfabrik - Sveriges äldsta konstindustriella företag grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.

Read more about TEMA Rörstrand