KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969249
nr 1696 9249
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 14x9 cm, yttermått inklusive ram: 29x25 cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 april 2025
kl 19:49:07
27/4 08:49:49
100 kr
28/4 19:42:32