Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bildrulle 9007213



*

nr 900 7213


Bildrulle

Kina, Akvarell, motivet: 45 x 87


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 juni 2014
kl 19:29:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/6 06:28:45 1      Vinnande bud
16/6 15:23:06 2      200 kr
16/6 15:23:22 2      300 kr
16/6 16:26:08 2      400 kr
16/6 17:57:19 2      600 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8188 Akvarell
    Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr