KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Väggreliefer 13115521

nr 1311 5521

Väggreliefer

Kurt Lindblom, 8st, Tenn. Signerad Lindblom, 29x43cm

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 mars 2020
kl 18:59:03

24/2 22:45:38 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn