GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9366412
*
nr 936 6412
VASE
ceramics, height: 57, wear.
Keramik, höjd: 57
Condition: slitage
Estimate:
500
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday January 26 2015
at 20:42:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/1 14:06:49
1
100 kr
24/1 13:36:09
2
350 kr
26/1 07:03:14
3
300 kr
26/1 07:03:14
2
350 kr (Robot)
26/1 07:03:32
3
450 kr
26/1 20:37:43
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
4273 VASES
1 par Cloisonne + 1 vas, China. Height: 22-29 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
10 juni at 20:54
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
10 juni at 18:56
*
VASE
Condition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 936 6412
VASE
ceramics, height: 57, wear.
Keramik, höjd: 57
Condition: slitage
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday January 26 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/1 14:06:49 | 1 | 100 kr |
24/1 13:36:09 | 2 | 350 kr |
26/1 07:03:14 | 3 | 300 kr |
26/1 07:03:14 | 2 | 350 kr (Robot) |
26/1 07:03:32 | 3 | 450 kr |
26/1 20:37:43 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
4273 VASES
1 par Cloisonne + 1 vas, China. Height: 22-29 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
10 juni at 20:54 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
10 juni at 18:56