KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12211530
*
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:22:25
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1834, död där 1909.Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



