GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 15206428
*
nr 1520 6428
Miniatyrer
2 st. Keramik, bland annat Carla Holm. Höjd: 4 - 5
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:37:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 00:37:39
1
100 kr
3/2 10:21:33
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik miniatyrer
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
*
Miniatyrer
nr 1520 6428
Miniatyrer
2 st. Keramik, bland annat Carla Holm. Höjd: 4 - 5
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 00:37:39 | 1 | 100 kr |
| 3/2 10:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik miniatyrer
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57



