ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 12733019

nr 1273 3019

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Dieter Kunz (b. 1942), Sweden. "Mäster Pers Gränd". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signed, dated 74. Subject: 36x61 cm,

GRAPHITE DRAWING, "Mäster Pers Gränd". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad 74. Motivet: 36x61 cm

Dieter Kunz, Swedish artist born 1942.

Withdrawn

Monday September 2 2019
at 19:10:48

  • Artist/Designer

Dieter Kunz

Read more about Dieter Kunz