Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12144692



*

nr 1214 4692


Ingegerd Beskow

(1887-1978), Sverige


Ingegerd Beskow (1887-1978), Sweden. Stadshuvud. Subject: 29x46, signed,


WATERCOLOUR, Stadshuvud. Motivet: 29x46, Signerad


Ingegerd Beskow, born 1887, dead 1978, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 29 2018
at 20:42:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/10 15:04:07 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ingegerd Beskow

Ingegerd Beskow, born 1887, dead 1978, Swedish painter.

Read more about Ingegerd Beskow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow stadshuvud svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr