KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14045373

nr 1404 5373

David Wallin

(1876-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1947, flicka. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 68x79 cm

David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:45:21

David Wallin

Läs mer om David Wallin