ART / Oil paintings / Oil painting 12757129
nr 1275 7129
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Carl Månsson (1892-1976), Sweden. Skånegård. Signed. Oil on canvas, 50x66cm,
OIL PAINTING, Skånegård. Signerad. Olja på duk, 50x66cm
Carl Månsson, Swedish painter, born 1892, dead 1976.
300
Monday September 16 2019
at 18:14:15