KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 17155091

nr 1715 5091

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsetsning, "Vårbacke". Signerad, numrerad 13/35, daterad 1980. Bildmått: 10,5x14,5, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 20:40:08

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman