Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 10123047



*

nr 1012 3047


Ram

förgylld, ramens innermått: 49x35


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2016
kl 18:29:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/1 08:11:12 1      150 kr
14/1 10:09:55 2      350 kr
14/1 23:10:24 3      250 kr
14/1 23:10:24 2      300 kr (Budbetjänt)
18/1 17:49:26 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 9161 Dosa
    porslin, målat. Längd: 32 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:28
  • 9361 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:34
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:13




Ladda ner broschyr