KONST / Litografier / Litografier 7843660
nr 784 3660
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografier, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signerade, motivets mått: 31x23 + 25x34
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 18:17:31
350 kr
350 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren