KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17493031

nr 1749 3031

Ingegerd Beskow

(1887-1978), Sverige

Ingegerd Beskow (1887-1978), inlopp till Stadsgårskajen i Stockholm. Akvarell, bildmått: 34x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x66 cm. Signerad

Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:05:12

7/12 23:20:04 1      1.000 kr
8/12 19:54:20 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ingegerd Beskow

Läs mer om Ingegerd Beskow