KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17493031
nr 1749 3031
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Ingegerd Beskow (1887-1978), inlopp till Stadsgårskajen i Stockholm. Akvarell, bildmått: 34x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x66 cm. Signerad
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:05:12
7/12 23:20:04
1.000 kr
8/12 19:54:20
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer