Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7142501



*

nr 714 2501


Oliver Herdies

(1906-1994), Sverige


Signerad Herdies, -61, (Oliver Herdies), composition, 25x30,


PASTEL (F), Signerad Herdies, -61, (Oliver Herdies), Komposition, 25x30


Oliver Herdies, Swedish painter, born 1906, dead 1994.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday September 12 2011
at 17:41:13



  • Artist/Designer

Oliver Herdies

Oliver Herdies, Swedish painter, born 1906, dead 1994.

Read more about Oliver Herdies
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita komposition oliver herdies pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr