Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8805061



*

nr 880 5061


Emil Lindgren

(1866-1940), Sverige


Emil Lindgren (1866-1940), Man med hundar, signed, motivet: 31x41,


ETCHING, Emil Lindgren (1866-1940), Man med hundar, signerad, motivet: 31x41


Emil Lindgren, born 1866, dead 1940, Swedish painter.

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 10 2014
at 20:56:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/3 20:49:18 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Emil Lindgren

Emil Lindgren, born 1866, dead 1940, Swedish painter.

Read more about Emil Lindgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren etsningar grafik gravyr man med hundar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr