FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 12668016
nr 1266 8016
Mats Theselius
(f. 1956), Sverige
Mats Theselius (b. 1956), Sweden. 'Bamboo King', Källemo. Numrerad 349/360, 2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360,
ARMCHAIR, "Bamboo King", Källemo. Numrerad 349/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360
Mats Theselius, Swedish designer, born 1956, dead .
6600
SEK 5200
Monday July 29 2019
at 20:33:32
25/7 11:15:55
5.000 kr
29/7 10:56:32