ART / Watercolor paintings & Drawings / Akvarell 4444615
nr 444 4615
Akvarell
Lenght: ()
sign. Fontän 1800-talets slut 32x24, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Withdrawn
Monday December 18 2006
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods