ART / Oil paintings / Oil painting 17155329
nr 1715 5329
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Sten Ekendahl (1897-1968), Sweden. Kvinna vid öppen spis. Signed. Oil on canvas, 88x67 cm, outer dimensions including frame: 100x79 cm,
OIL PAINTING, Kvinna vid öppen spis. Signerad. Olja på duk, 88x67 cm, yttermått inklusive ram: 100x79 cm
Sten Ekendahl, Swedish painter born 1897, dead 1968.
Monday August 4 2025
at 20:28:00