Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Piedestaler 12319177



*

nr 1231 9177


Piedestaler

Ett Par, elefanter, keramik. Längd: 52 h41


Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 januari 2019
kl 18:58:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/1 09:31:41 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord djur djurmotiv elefant elefanter keramik piedestaler
  • 8143 Lampbord
    ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:41
  • 8146 Lampbord
    Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:08
  • 8179 Lampbord
    Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:52
  • 8306 Matbord
    med utdragsskivor, teak, 1950-tal. Bredd: 70+ 2x26..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:25
  • 8354 Mössbord
    1800-tal, bemålat. Bredd: 90 cm, djup: 60 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:28
  • 8141 Nattygsbord
    ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:26




Ladda ner broschyr