Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 8652369



*

nr 865 2369


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


2 pcs. Evy åås, birds, signed, motivet: 30x35,


WATERCOLOURS, 2 st. Evy Låås (1923-1999), fåglar, signerade, motivet: 30x35


Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday December 16 2013
at 20:45:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/12 13:35:10 1      250 kr
12/12 16:40:39 2      150 kr
12/12 16:41:17 2      250 kr
16/12 11:57:00 1      400 kr
16/12 12:11:07 3      400 kr
16/12 12:11:22 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv evy låås fågel fågelmotiv fåglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 2000

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr