GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 7539097
*
nr 753 9097
VASE
ceramics, signerad H H, Hagård, height: 29,
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
Estimate:
1000
Sold:
SEK 850
Auction date:
Monday April 16 2012
at 18:33:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/4 18:12:14
1
800 kr
16/4 18:22:16
2
750 kr
16/4 18:22:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:45
-
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8234 VASES
Bohemia, 5 pcs, height: 15-21, 5,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:03
-
8237 VASES
Bohemia, glass, one pair. Height: 22 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:20
*
VASE
nr 753 9097
VASE
ceramics, signerad H H, Hagård, height: 29,
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 850 |
| Auction date: |
Monday April 16 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 16/4 18:12:14 | 1 | 800 kr |
| 16/4 18:22:16 | 2 | 750 kr |
| 16/4 18:22:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:45 -
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8234 VASES
Bohemia, 5 pcs, height: 15-21, 5,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:03
-
8237 VASES
Bohemia, glass, one pair. Height: 22 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:20



