KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771060

nr 1277 1060

Harald Klinckowström

(1897-1973), Sverige

Oljemålning, Hare i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 26x33 cm

Harald Klinckowström, svensk målare född 1897, död 1973.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 30 september 2019
kl 19:47:25

24/9 17:00:59 1      100 kr
27/9 10:13:29 2      Vinnande bud

Harald Klinckowström

Läs mer om Harald Klinckowström