KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132019
nr 1713 2019
Sören Christian Bjulf
(1890-1958), Danmark
Oljemålning, Fiskmånglerskor Köpenhamn. Signerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
Søren Christian Bjulf, dansk bildkonstnär född 1890, död 1958.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 juli 2025
kl 18:29:21
12/7 12:39:00
Sören Christian Bjulf
Läs mer om Sören Christian Bjulf