ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4413399
*
nr 441 3399
Spegel
höjd: 207 (nyproduktion.)
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 15:36:33
1
2.000 kr
25/11 15:45:46
1
2.200 kr
25/11 15:47:34
1
2.200 kr
27/11 10:14:12
1
2.000 kr
27/11 15:58:08
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 441 3399
Spegel
höjd: 207 (nyproduktion.)
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 15:36:33 | 1 | 2.000 kr |
| 25/11 15:45:46 | 1 | 2.200 kr |
| 25/11 15:47:34 | 1 | 2.200 kr |
| 27/11 10:14:12 | 1 | 2.000 kr |
| 27/11 15:58:08 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



