KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878727
nr 1387 8727
Stina Tirén
(1886-1951), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 41. Olja på duk, 59x75, yttermått inklusive ram: 75x92 cm
Stina Tirén, svensk målare född i Stockholm 1886, död 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:56:29
700 kr
1.000 kr
Stina Tirén
Läs mer om Stina Tirén