KONST / Litografier / Färglitografi 12319168
nr 1231 9168
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 260/260. Motivet: 24x43 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:42:31
28/1 18:10:51