FURNITURE / Tables / Writing desk 10245352

nr 1024 5352

WRITING DESK

Victorian style, 115, width: 70 cm, height: 73 cm, wear, damages.

Nyrokoko, 115, djup: 70 cm, höjd: 73 cm

Condition: slitage, skador

800

SEK 700

Monday Mars 14 2016
at 19:17:47

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.