ART / Lithographs / Litograph in colors 15085173
*
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday December 12 2022
at 20:50:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/12 12:09:21
1
100 kr
12/12 12:04:27
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46
-
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09
-
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:43
-
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:49
-
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:16
*
MÃ¥rten Andersson
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday December 12 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/12 12:09:21 | 1 | 100 kr |
12/12 12:04:27 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46 -
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09 -
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:43 -
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:49 -
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:16