KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15153091
nr 1515 3091
Bror Forssell
(1883-1959), Sverige
Oljemålning, Bror Forsell (1883-1959), Sverige. "Från Furubacken". Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.
måndag 16 januari 2023
kl 19:48:05
Bror Forssell
Läs mer om Bror Forssell