KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16274232

nr 1627 4232

Curt Hamne

(f. 1943), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 64/150, "vinter". Bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm

Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 10 juni 2024
kl 19:40:20

Curt Hamne

Läs mer om Curt Hamne