SILVER & METAL / Silver / Sockertång 5096220
nr 509 6220
Sockertång
Lenght: ()
silver, 1700-tal
300
SEK 450
Monday February 18 2008
at 17:49:13
16/2 15:48:45
18/2 14:38:18
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver