KONST / Litografier / Färgseriegrafi 12678241
*
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 20:06:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 08:55:08
1
1.500 kr
5/8 20:00:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/8 08:55:08 | 1 | 1.500 kr |
| 5/8 20:00:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



