LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 10201443
nr 1020 1443
CANDLESTICKS
one pair, nickel silver, 1920s, height: 19 cm,
Ett par, nysilver, 20-tal, höjd: 19 cm
600
SEK 300
Monday February 22 2016
at 19:30:14
22/2 07:34:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.