ART / Lithographs / Litograph in colors 13038008
nr 1303 8008
Johnny Friedlaender
(1912-1992)
Johnny Friedländer, relieftryck, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed, sheet: 75x55, oiseaux,
LITOGRAPH IN COLORS, Johnny Friedlaender (1912-1992), relieftryck, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Oiseaux. Bladets mått: 75x55 cm
Johnny Friedlaender, painter, born 1912, dead 1992.
800
SEK 300
Monday January 27 2020
at 18:15:46
27/1 17:44:51
Johnny Friedlaender
Read more about Johnny Friedlaender