GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4557245
*
nr 455 7245
Fat
Gefle, längd: 54
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2007
kl 16:09:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 09:44:26
1
1.600 kr
23/2 19:12:47
2
2.100 kr
5/3 15:35:40
3
1.900 kr
5/3 15:36:07
3
2.100 kr
5/3 15:36:39
3
2.200 kr
5/3 15:55:45
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 455 7245
Fat
Gefle, längd: 54
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 09:44:26 | 1 | 1.600 kr |
| 23/2 19:12:47 | 2 | 2.100 kr |
| 5/3 15:35:40 | 3 | 1.900 kr |
| 5/3 15:36:07 | 3 | 2.100 kr |
| 5/3 15:36:39 | 3 | 2.200 kr |
| 5/3 15:55:45 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24



