KONST / Litografier / Färglitografi 14046199
nr 1404 6199
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, daterad 77. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
måndag 21 juni 2021
kl 18:23:18
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson