Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12769407



*

nr 1276 9407


MIXED MEDIA

2 pcs, Huang Li, women. Signed, 1992. Subject: 48x56,


2 st, Huang Li, Kvinnor. Signerade, 1992. Motivet: 48x56 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 2000

Auction date:

Monday September 23 2019
at 18:22:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/9 18:56:53 1      300 kr
19/9 05:44:41 2      350 kr
19/9 08:50:51 1      700 kr
19/9 14:48:11 3      450 kr
19/9 14:48:11 1      500 kr (Robot)
19/9 14:48:23 3      600 kr
19/9 14:48:23 1      700 kr (Robot)
19/9 14:52:22 3      800 kr
19/9 15:24:57 1      1.300 kr
19/9 16:04:25 3      1.000 kr
19/9 16:04:26 1      1.100 kr (Robot)
19/9 16:04:43 3      1.200 kr
19/9 16:04:43 1      1.300 kr (Robot)
19/9 16:05:09 3      1.400 kr
19/9 18:51:00 2      1.500 kr
22/9 21:41:03 4      1.900 kr
23/9 16:49:34 2      1.700 kr
23/9 16:49:34 4      1.800 kr (Robot)
23/9 16:49:50 2      1.900 kr
23/9 16:49:50 4      1.900 kr (Robot)
23/9 16:50:06 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik damporträtt huang li kvinna kvinnor porträttmåleri vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr