ART / Watercolor paintings & Drawings / Gouache 14741024
nr 1474 1024
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. "Laxnätet". Signed. Proveniens: utlånad till Moderna Museet 1969-1970. Gouache, 31x40cm, outer dimensions including frame: 45x53cm,
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Laxnätet". Signerad. Proveniens: utlånad till Moderna Museet 1969-1970. Gouache, 31x40cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
5000
SEK 5200
Monday June 13 2022
at 19:51:18
4.200 kr
4.400 kr (Robot)
4.600 kr
4.800 kr (Robot)
5.000 kr
Sven X-et Erixson
Read more about Sven X-et Erixson
Gouache