SILVER & METAL / Silver / Cups 14712154
nr 1471 2154
CUPS
19th century, silver, gilded on the inside, ej stämplar. Height: 8, 5, weight: 34g ca,
1800-tal, silver, invändigt förgylld, ej stämplar. Höjd: 8,5, vikt: 34g ca
Withdrawn
Monday May 30 2022
at 20:09:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver