Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14156570



*

nr 1415 6570


Nathalie Levi

(1914-1995), Sverige


Nathalie Levi (1914-1995), Sweden. Portrait. Signed, mixed media, outer dimensions including frame: 67x53, watercolour,


MIXED MEDIA, Porträtt. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 67x53 cm


Nathalie Levi,polsk-Swedish sculptor and painter born in S:t Petersburg 1914, dead 1995.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 30 2021
at 19:52:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/8 19:47:01 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Nathalie Levi

Nathalie Levi,polsk-Swedish sculptor and painter born in S:t Petersburg 1914, dead 1995.

Read more about Nathalie Levi
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer nathalie levi porträtt porträttmåleri sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr