Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 15565005



*

nr 1556 5005


MIRROR

Victorian style. Width: 74x275 cm,


Nyrokoko. Bredd: 74x275 cm


Estimate:

5000

Sold:

SEK 8400

Auction date:

Monday August 21 2023
at 20:08:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/8 20:41:25 1      5.200 kr
21/8 17:10:58 2      4.200 kr
21/8 17:10:58 1      4.400 kr (Robot)
21/8 17:11:37 2      4.600 kr
21/8 17:11:37 1      4.800 kr (Robot)
21/8 17:11:39 2      5.000 kr
21/8 17:11:39 1      5.200 kr (Robot)
21/8 17:11:41 2      5.400 kr
21/8 19:40:24 3      5.600 kr
21/8 19:40:54 3      5.800 kr
21/8 19:52:23 1      6.200 kr
21/8 19:53:20 3      6.200 kr
21/8 19:53:20 1      6.200 kr (Robot)
21/8 19:53:28 3      6.400 kr
21/8 19:54:39 2      6.600 kr
21/8 19:55:38 3      7.400 kr
21/8 19:55:58 1      7.000 kr
21/8 19:55:58 3      7.200 kr (Robot)
21/8 19:56:09 1      7.400 kr
21/8 19:56:09 3      7.400 kr (Robot)
21/8 19:56:33 3      8.000 kr
21/8 19:57:15 2      7.600 kr
21/8 19:57:15 3      7.800 kr (Robot)
21/8 19:57:22 2      8.200 kr
21/8 20:03:05 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr