KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7083583
*
nr 708 3583
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Blandteknik, Torsten Schonberg (1882-1970), ur vår underliga historia, 27x29
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 17:12:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 12:29:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Läs mer om Torsten Schonberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten schonberg vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Läs mer om Torsten Schonberg
nr 708 3583
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Blandteknik, Torsten Schonberg (1882-1970), ur vår underliga historia, 27x29
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/8 12:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och mÃ¥lare född 1882, död 1970.Läs mer om Torsten Schonberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten schonberg vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



