FURNITURE / Chests of Drawers & Desks / Secretaire 11536576
nr 1153 6576
SECRETAIRE
Louis XVI, Signerad Jean Baptiste Hédouin (Mästare i Paris 1738-1783), jakaranda och mässingsskodda fötter, längd: 69 cm, djup: 35 cm, höjd: 116 cm. Inköpt hos Magaliffs Juvel och Antikvitetshandel 1948, kopia på kvitto medföljer, slitage, skador, lagad, nycklar saknas, två knoppar på smålådor saknas.
Louis XVI, Signerad Jean Baptiste Hédouin (Mästare i Paris 1738-1783), jakaranda och mässingsskodda fötter, längd: 69 cm, djup: 35 cm, höjd: 116 cm. Inköpt hos Magaliffs Juvel och Antikvitetshandel 1948, kopia på kvitto medföljer
Condition: slitage, skador, lagad, nycklar saknas, två knoppar på smålådor saknas
10000
SEK 7000
Monday December 18 2017
at 20:29:25
18/12 17:07:33