Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 16704593



*

nr 1670 4593


Mia Sandberg

(f. 1947), Sverige


Mia Sandberg (b. 1947), Sweden. Torso på träsockel, ceramics. Height: 27 cm, skada nagg.


SCULPTURE, Torso på träsockel, keramik. Höjd: 27 cm


Condition: skada nagg

Mia Sandberg, Swedish painter and artist, born 1947.

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Saturday December 21 2024
at 18:16:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/12 21:11:41 1      100 kr
21/12 17:11:51 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Mia Sandberg

Mia Sandberg, Swedish painter and artist, born 1947.

Read more about Mia Sandberg
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk mia sandberg skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torso på träsockel
  • 7041 SCULPTURE
    brons på stensockel. Signed. Height: 13 cm, damaged.
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7057 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 20 cm,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:05
  • 7056 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 38 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:41
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:31
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:30
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:55




Ladda ner broschyr