KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815503

nr 1281 5503

Sven Svensson

(1906-1999), Sverige

Oljemålning, Gråväder på alvaret, 1950. Olja på pannå. Signerad. Motivet: 16x20 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 18:18:31