Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 14177609



*

nr 1417 7609


Agnes Ahlberg

(1896-1972), Sverige


Agnes Ahlberg (1896-1972), Sweden. "Österrikisk Lodge", signed with monogram, -72. Image dimensions: 34x44, outer dimensions including frame: 48x57,


CRAYON, "Österrikisk Lodge", monogramsignerad, -72. Bildmått: 34x44, yttermått inklusive ram: 48x57 cm


Agnes Ahlberg, Swedish painter born in Laisholm, Tärnaby 1896, dead in Sollentuna 1972.

Estimate:

500

Auction date:

Monday September 6 2021
at 20:56:23



  • Artist/Designer

Agnes Ahlberg

Agnes Ahlberg, Swedish painter born in Laisholm, Tärnaby 1896, dead in Sollentuna 1972.

Read more about Agnes Ahlberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg akvarell akvareller färgkrita kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr