ART / Oil paintings / Oil painting 14641030
nr 1464 1030
Johan von Holst
(1841-1917), Sverige
Johan von Holst (1841-1917), Sweden. Fågelhund vid vattenbryn. Signerad och dated 1884. Oil on canvas, 77x65 cm, outer dimensions including frame: 95x80 cm, damaged canvas.
OIL PAINTING, Fågelhund vid vattenbryn. Signerad och daterad 1884. Olja på duk, 77x65 cm, yttermått inklusive ram: 95x80 cm
Condition: dukskada
Johan Gustaf von Holst, Swedish painter, born 1841, dead 1917.
15000
SEK 10000
Monday April 25 2022
at 19:22:26
25/4 19:17:26
- Klassiska
Apr 25
Klassiska
Read more about Klassiska
Johan von Holst
Read more about Johan von Holst