Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10267364



*

nr 1026 7364


WATERCOLOUR

signed. HC-upplaga, windmill, subject: 17x12,


signerad. HC-upplaga, Väderkvarn, motivet: 17x12


Withdrawn

Auction date:

Monday Mars 21 2016
at 19:09:34



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hc-upplaga vattenfärg väderkvarn väderkvarnar
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06




Ladda ner broschyr